01 ژوئن 2019
ژوئن 1, 2019

واقعیات زندگی ناپلئون

ژوئن 1, 2019 ۰ Comment

واقعیات زندگی ناپلئون

یکی از پیچیده ترین و اسرار امیزترین معماهای تاریخ , ” معمای مرگ ناپلئون بناپارت ” است . همین معما باعث شده تا علم پزشکی نوین وارد عرصه شده و مورخین را یاری کنند تا پرده از این راز صد ساله بر دارد .

این تصور وجود دارد که ” ناپلئون بناپارت ” به مرگ طبیعی درنگذشته است , بلکه به ضرب گلوله از پای در امده است , و شخصی که بعنوان ناپلئون بناپارت در تبیعدگاه ” سنت هلن ” به مرگ طبیعی درگذشت – ناپلئون واقعی نبوده است, و این خود همواره بصورت یکی از اسرار تاریخ باقی مانده است .

برای پی گیری موضوع به سراغ مدارکی میرویم که ” پیتر مک رون ” مورخ و یکی از بزرگترین کارگاهان ” اسکاتلندیارد” انها را جمع اوری کرده است .

در دهکده ” بالی مور ” واقع در فرانسه مدرک رنگ و رو رفته ای بدست امده که معمای شگفت انگیز” ناپلئون بناپارت ” را تا حدودی روشن میکند . بر روی این صفحه از کاغذ که امار مرگ و میر دهکده را در ان زمان مشخص میسازد نام مردی ذکر شده است بنام ” فرانسوا اوژن ربو ” و در این صفحه چنین نوشته شده است .

” فرانسوا اوژن ربو ” در سال ۱۷۷۱ در این دهکده متولد شد و در جزیره ” سنت هلن ” در گذشت . تاریخ مرگ او را که احتمالا جعلی بوده از مدتها پیش پاک کرده اند و این خود میتواند دلیل خوبی برای مدارک موجود باشد .

هیچ ببعبد نیست که این شخص , روز پنجم مه ۱۸۲۱ با نام ” ناپلئون بناپارت به ” سنت هلن ” درگذشته باشد . زیرا این شخص شباهت زیادی به “ناپلئون بناپارت ” داشت . ” ناپلئون بناپارت ” با زحمت فراوان توانسته بود هم شکلهای متعددی برای خود پیدا کند, و چهار نفر را که از هر جهت شبیه او بودند , در اطراف خود نگهداری میکرد – و یکی از انها همین اقای ” فرانسوا اوژن ربو ” بود . < تاریخ سرنوشت عجیبی دارد,

حتما شما عزیزان بیاد دارید همین دیکتاتور سابق عراق جناب صدام حسین چند نفر را که شبیه خودش بودند در اب نمک خوابانده بود – هر چند گرفتار شد و هیچکدام از این عروسکها بکارش نیامد . جناب هیتلر هم چنین کاری کرده بود .

یکی از ملکه های زمان فراعنه برای اینکه راحت از قصر خارج شود و برای عشق و حال بتواند براحتی قصر را ترک کند, یکی از همین عروسکهای زنده را که شبیه خودش بود – در مکانی نگهداری میکرد.> همه هم شکلهای ناپلئون بناپارت گرفتار سرنوشت دردناکی شدند .

یکی از انها درست پیش از جنگ ” واترلو ” مسموم و کشته شد . دیگری فلج گردید و سومی بضرب گلوله ناشناسی از پا در امد و هنگامی که ستاره اقبال ” بناپارت ” افول کرد , تنها ” فرانسوا اوژن ربو ” زنده مانده بود و برای زندگی با خواهرش به دهکده ” بالی کور ” رفت .

” ناپلئون بناپارت ” به جزیره ” سنت هلن ” واقع در ابهای مجاور سواحل افریقا تبعید شد . مقامات انگلیسی و فرانسوی توافق کردند که مراقب او باشند و اجازه ندهند همانگونه که یکبار از ” الب ” گریخته بود, باز هم از این منطقه فرار کند . برای همین فرانسویها سخت او را زیر نظر داشتند و انگلیسیها تعدادی قایق گشتی را در ابهای اطراف جزیره به نگهبانی گماشته بودند تا از فرار احتمالی ” ناپلئون بناپارت ” جلوگیری کنند .

” ناپلئون تمام عوامل لازم را برای فرار خود در اختیار داشت . یعنی هم پول داشت , هم از کمک دوستانی که حاضر بودند جان خود را فدای او کنند – و هم صبر و شکیبایی زیادی بخرج میداد . اینک ببینیم در ان زمان چه وقایعی اتفاق افتاد . در سال ۱۸۸۱ ژنرال ” گورگار ” از مقام فرماندهی ” سنت هلن ” برکنار شد و ژنرال ” برتراند ” بجای او منصوب گردید . ” گورگار ” به پاریس بازگشت تا زندگی بازنشستگی را طی کند .

دو ماه بعد از ورود او به پاریس یک کالسکه زیبا وارد دهکده ” بالی کور ” شد . کالسکه ران – نشانی خانه ” فرانسوا اوژن ربو ” را جویا شد . اما اینکه چه کسانی درون کالسکه نشسته بودند و چرا انها در جستجوی هم شکل و قیافه ” ناپلئون بناپارت ” می گشتند.؟ هرگز این موضوع معلوم نشد و درشمار اسرار باقی ماند . ” فرانسوا اوژن ربو ” به همراه خواهرش زندگی عادی خود را میکردند و هر کس از انها درباره کالسکه ناشناس سئوال میکرد – با خونسردی میگفتند: که یک پزشک میخواست تعدادی خرگوش برای مهمانی خود خریداری کند .

ولی واقعیت جز این بود . در یکی از شبهای پائیز همان سال ” فرانسوا اوژن ربو ” بهمراه خواهرش بطرز عجیبی ناپدید شدند و هیچ اثری از انها بدست نیامد . مدتی بعد خواهرش را دیدند که در نهایت اسایش و رفا در ” تور ” زندگی میکرد. او اظهار میکرد که مخارج او را یک پزشک نیکوکار تامین می کند .! البته خود او هرگز ان پزشک را ندیده بود و تمام مخارج زندگی بوسیله پست و اکثرا” توسط شخصی گمنام برای او فرستاده می شد .!

در مورد برادرش میگفت : که او به سفر دریائی رفته است و از او خبری ندارد . ” ناپلئون بناپارت ” برای فرار از جزیره ” سنت هلن ” به چهار چیز نیاز داشت . ۱ – یک هم شکل .۲ – یک کشتی . ۳ – تعدادی دوست وفادار ۴- پول. با توجه به توضیحات داده شده متوجه میشویم ” ناپلئون بناپارت ” تمام عوامل را در اختیار داشت است .

در زمستان سال ۱۸۱۸ یکماه پس از ناپدید شدن ” فرانسوا اوژن ربو ” همسر ژنرال ” برتراند ” به یکی از دوستانش نوشت : ما موفق میشویم – ناپلئون از جزیره گریخته است .! در همان روزها , مرد ناشناس شیک پوشی که خود را ” ریوار ” مینامید – وارد شهر ” ورونا ” واقع در ایتالیا شد . او خود را بازرگانی از شمال فرانسه معرفی میکرد که همسرش فوت کرده و قصد دارد, تجارت کوچکی در زمینه خرید و فروش الماس را اغاز کند .

او برای اینکار شریکی بنام اقای ” پتروچی ” برای خود دست و پا کرده بود که کارها را اداره میکرد – و بشوخی ” ریوار ” را امپراطور صدا میزد, زیرا ” ریوار ” شباهت باور نکردنی به ” ناپلئون بناپارت ” داشت . بطوریکه بعدا” – ” پتروچی ” و دیگران اظهار میداشتند,

بعد از ظهر روز ۲۳ اوت ۱۸۲۳ ” ریوار ” پیغام لاک و مهر شده ای را دریافت داشت و پس از اطلاع از مضمون ان – سخت اشفته خاطر گردید و به ” پتروچی ” گفت که مجبور است برای انجام یک ماموریت مهم ” ورونا ” را ترک کند . دو ساعت بعد او سوار کالسکه ای شد و پیش از حرکت نامه لاک و مهر شده را به ” پتروچی ” داد و از او خواست که اگر ظرف سه ماه بازنگشت – انرا به پادشاه فرانسه تسلیم کند .

دوازده شب پس از ان واقعه, اندکی بعد از ساعت یازده شب ۴ سپتامبر ۱۸۲۳ همه چراغهای قصر ” شونبرون ” در اتریش روشن بود و پسر ” ناپلئون بناپارت ” در اتش تب میسوخت. یکی از نگهبانان که در ان وقت شب در بیرون قصر به نگهبانی مشغول بود, ناگهان از صدای بهم خوردن برگهای درخت مو توجه اش به ان سو جلب شد و سایه ای را مشاهده کرد که خود را به زمین انداخت و بطرف قصر دوید,

نگهبان اتش گشود و یکی از گلوله ها به شکم ان شخص که قصد داشت خود را به قصر برساند – اصابت کرد و کار او را یکسره نمود . نگهبان نگاهی به جسد انداخت و بلافاصله افسر مافوق خود را از جریان مطلع ساخت . سرانجام سفارت فرانسه مسولیت رسیدگی به این امور را بر عهده گرفت تا انکه همسر ” ناپلئون بناپارت ” در خواست کرد جسد مرد ناشناس در ارامگاه خانوادگی دفن شود و این کار انجام شد .

” ریوار ” هیچگاه به ” ورونا ” بازنگست و ” پتروچی ” نامه لاک و مهر شده را به پادشاه فراسه تسلیم کرد و در ازای این خدمت و سکوتی که اختیار کرده بود, پاداشت قابل توجهی دریافت نمود . در جزیره ” سنت هلن ” نیز – سرانجام مرگ به سراغ زندانی که همه تصور میکردند , ” ناپلئون بناپارت ” است امد . در حالیکه این این زندانی نه مثل ناپلئون نوشتن بلد بود و نه میتوانست مثل ناپلئون سخن بگوید .

” هر چند بعضی ها میگفتند : شرایط تبعید و اقامت در جزیره او را به چنین روزی انداخته است – اما انها که او را میشناختند, میدانستند – ” ناپلئون بناپارت ” نوشتن و سخنوری را در خون خود دارد و مدارک و فرمانهای او این موضوع را کاملا اثبات می کند . بهر حال مردی که در ” سنت هلن ” در اسارت بسر میبرد در سال ۱۸۸۱ بر اثر ابتلا به سرطان معده درگذشت, و هیچ یک از خانواده او اصراری بر دفن او در مزار خانوادگی او نکرد . ایا بازرگان ناشناسی که خود را ” ریوار ” مینامید,

همان ” ناپلئون بناپارت ” واقعی نبود که پس از فرار از زندان ” سنت هلن ” به ایتالیا رفته بود و ظاهرا” به کار تجارت اشتغال داشت.؟ و پنج سال بعد یعنی در سال ۱۸۲۳< که در حقیقت دو سال از مرگ ” ناپلئون قلابی ” میگذشت> از طریق یک نامه لاک و مهر شده – از بیماری شدید فرزندش اگاه گردید و تصمیم گرفت به هر ترتیب شده خود را به خانواده اش برساند؟ همان مردی که به ضرب گلوله از پا در امد.؟

سالها بعد, در سال ۱۹۵۶ دولت بریتانیا فاش ساخت که قسمتی از روده ” ناپلئون بناپارت ” را در اختیار دارد, و این مدرک اشکارا نشان میدهد که صاحب ان نه بر اثر سرطان معده , بلکه بر اثر اصابت گلوله درگذشته است .!!گلوله ای که در باغ قصر ” شونبرون ” به سوی شخص ناشناس شلیک شده بود . و در حقیقت این ناشناس کسی جزء ” ناپلئون بناپارت ” واقعی نبود – و انکس که در جزیره ” سنت هلن ” بر اثر ابتلا به سرطان معده درگذشته بود, کسی نبود جز ” فرانسوا اوژن ربو ” هم شکل ” ناپلئون بناپارت ”

** توضیح: اما یکی از شگفت انگیزترین نکته های این معمای تاریخی, وجود تابوتی در موزه مخصوص ناپلئون بناپارت است . در این موزه علاوه بر دستنوشته ها و فرامین مختلف – و نقشه های جنگی که توسط خود ناپلئون بناپارت برای تسخیر دیگر ممالک کشیده یا صادر گردیده است .

تابوتی بچشم میخورد که روزانه افراد مختلفی از ان دیدن می کنند . این تابوت همان تابوتی است که با ان شخص مورد نظر همسر ناپلئون بناپارت که در باغ قصر ” شونبرون ” توسط تیر نگهبان از پا درامد تا مزار خانوادگی ” بناپارت ” تشیع شده است . این تابوت در تاریخ ۱۹۶۳ توسط یکی از بازماندگان بناپارت به موزه فوق اهدا گردیده است .

ناپلئون بناپارت : در دنیا فقط از یک چیز باید ترسید و آن خود ترس است .
ناپلئون بناپارت : اولین شرط توفیق شهامت و بی باکی است .
ناپلئون بناپارت : نایاب ترین چیزها در جهان دوست صمیمی است .
ناپلئون بناپارت : دردها و رنج ها فکر انسان را قوی می سازد
ناپلئون بناپارت : کسانی که روح نامید دارند مقصرترین مردم هستند.
ناپلئون بناپارت : کسی که می ترسد شکست بخورد حتما شکست خواهد خورد.
ناپلئون بناپارت : یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.
ناپلئون بناپارت : پیروزی یعنی خواستن .
ناپلئون بناپارت : عشق گوهری است گرانبها ، اگر با عفت توام باشد.
ناپلئون بناپارت : عفت در زن مانند شجاعت است در مرد ، من از مرد ترسو همچنان متنفرم که از زن نانجیب
ناپلئون بناپارت : فداکاری در راه وطن از همه فضایل باارزشتر است.