25 آوریل 2021
آوریل 25, 2021

هشت ویژگی خانه های ضد آلرژی

آوریل 25, 2021 ۰ Comment

هشت ویژگی خانه های ضد آلرژی

گرد و خاک، ذرات عطر، اسپری و محصولات شوینده و پاک‌کننده و دود ناشی از پخت ‌و ‌پز ممکن است در برخی افراد ایجاد آلرژی کند. برای ایجاد هوای تمیز در خانه بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:


۱- از محصولات پاک‌کننده و شوینده بدون عطر استفاده کنید. از شمع‌های عطری و اسپری‌های خوشبوکننده هوا در خانه استفاده نکنید.

۲- مطمئن شوید تمام وسایل گازسوز خانه تهویه مناسبی به بیرون دارند. هنگام استفاده از اجاق گاز هود را روشن کنید.

۳- در فصل بهار که گرده گیاهان در هوا زیاد است، زیاد پنجره‌ها را باز نکنید. مقدار گرده گیاهان بین ساعات ۵ تا ۱۰ صبح بیشتر است. در صورت لزوم می‌توانید پنجره‌ها را در ساعت‌های اولیه صبح (قبل از ساعت ۵) که میزان آلودگی کمتر است، باز کنید.

۴- پنجره‌ها و پرده‌ها را به‌طور منظم بشویید و تمیز کنید.

۵- حداقل هفته‌ای یکبار خانه را جاروبرقی بکشید و گرد و خاک فرش‌ها، موکت‌ها و گوشه و کنار خانه را بگیرید.

۶- به طور منظم خانه را گردگیری کنید. هنگام گردگیری برای جلوگیری از انتشار گردوغبار در هوای خانه، از دستمال مرطوب استفاده کنید. قاب عکس‌ها، مجسمه‌ها و گیاهانی را هم که ممکن است قارچ‌ها را به خودشان جذب کنند، تمیز کنید.

۷- ملحفه‌ها را هر هفته با آب داغ (بالای ۵۵ درجه سانتی‌گراد) بشویید و به خوبی خشک کنید. به جای بالش‌های پر، از رختخواب‌هایی که از مواد مصنوعی ساخته شده استفاده کنید.

۸- برای کنترل قارچ‌ها و کاهش رطوبت لوله‌های آبی که نشتی دارند و شیرهایی را که چکه می‌کنند، تعمیر کنید. کف آشپزخانه و حمام را همیشه خشک نگه دارید.