17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

مراقبت های بعد از کاشت مو

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

نکات و مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو : متاسفانه همزمان با افزایش سن موهای افراد شروع به ریزش می کند. میزان ریزش مو در برخی از افراد شدید بوده و موجب کم پشتی یا طاسی موهای آن ها می شود که این امر در نهایت منجر به کاهش اعتماد به نفس و ناراحتی آن ها خواهد شد. کاشت مو روشی است که پزشک برای انجام آن با بکارگیری تکنیک های مختلف، فولیکول های مو را از قسمتی از سر که بانک مو نام دارد برداشته و به قسمت های طاس یا در حال طاس شدن منتقل می کنند و بدین ترتیب مشکل کم مویی یا طاسی را حل می نماید. ( کاشت مو در زاهدان )

برای اینکه این روش با بهترین نتایج برای افراد همراه باشد لازم است تا علاوه بر انتخاب بهترین کلینیک زیبایی تحت نظارت پزشک متخصص پوست و مو ، یکسری مراقبت ها را بعد از آن رعایت نمایند که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم.

مراقبت های بعد از کاشت مو چیست؟
این امکان وجود دارد که بعد از کاشت مو با مقداری تورم در ناحیه پیشانی مواجه شوید. به منظور ایجاد تسریع در روند کاهش تورم می توانید به مدت ۲۴ ساعت بعد از کاشت در صورت نداشتن سینوزیت بر روی نواحی دارای تورم کمپرس سرد قرار دهید.
ترجیحاً به پشت و به صورت طاقباز بخوابید و هنگام خوابیدن و دراز کشیدن در زیر سرتان چند بالشت قرار دهید. همچنین توصیه دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان به افراد این است که در روز بعد از کاشت حتماً به میزان کافی استراحت نموده و بخوابند.
به میزان زیاد مایعات اعم از آب و آبمیوه نوشیده و ویتامین مصرف کنید. در همین راستا می توانید مصرف میوه، سبزیجات تازه، ماهی و میگو را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
ممکن است پزشک داروهایی را برای تان تجویز نماید. در این صورت آن ها را طبق دستور مصرف، سروقت و به طور کامل مصرف کنید.
از مصرف قلیان، سیگار و سایر دخانیات به مدت ۳ هفته بعد از کاشت خودداری نمایید.
پرهیز از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل به مدت ۱ هفته بعد از کاشت مو الزامی است زیرا مصرف این نوشیدنی ها در روند طبیعی گردش خون اختلال ایجاد می نماید.
از انجام ورزش های سنگین و حرفه ای و همچنین فعالیت های طاقت فرسا تا ۱ ماه بعد از کاشت اجتناب کنید. تا یک هفته پس از کاشت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
توصیه کادر درمانی متخصص کلینیک تخصصی پوست و موی سیماطب زاهدان به افراد این است که از انجام اعمالی همچون فر کردن، صاف کردن و سشوار دائم موها خودداری نمایند.​