07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

مراقبت های بعد از لیفت سینه

آوریل 7, 2020 ۰ Comment

مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه : جراحی لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه که در اصطلاح پزشکی به آن ، ماستوپکسی اطلاق می گردد ؛ یکی از جراحی های زیبایی سینه است که با هدف بهبود فرم سینه هایی که بنا به هر دلیلی شل شده و دچار افتادگی شده اند ، انجام می گیرد.( جراح سینه در مشهد )

این جراحی نیز همچون هر جراحی زیبایی دیگری نیاز به رعایت یکسری مراقبت ها دارد ، ما در این مقاله بر آنیم تا مراقبت های بعد از لیفت سینه یا به عبارتی مراقبتهای بعد از عمل ماستوپکسی را برای شما تشریح نماییم تا با رعایت آن ها علاوه بر دستیابی به بهترین و مطلوب ترین نتایج از این جراحی ، بتوانید دوران نقاهت خود را نیز به خوبی سپری نمایید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه
نکات و مراقبت های بعد از لیفت سینه

توجه داشته باشید که بعد از جراحی لیفت سینه ، ممکن است که ۱ الی ۲ مرتبه احساس حالت تهوع داشته باشید ، این اتفاق امری طبیعی است و جای نگرانی ندارد ؛ اما در صورتی که مکررا این حالت را داشتید حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.
لازم به ذکر است که افراد پس از جراحی و زمانی که به طور کامل به هوش آمدند می بایست رژیم غدایی خود را با نوشیدن مایعات به میزان فراوان آغاز نمایند.
به نوشیدن مایعات اعم از آب ، آب آناناس ، آب کرفس ، آب پرتقال و به طور کلی ویتامین ث ؛ تا ۴۸ ساعت پس از عمل ، توصیه اکید می شود و پس از آن ، افراد می توانند رژیم غذایی معمولی خود را در پیش بگیرند.
البته لازم به ذکر است که تا مدتی پس از عمل لیفت سینه باید از خوردن غذاها و مایعات نفاخ همچون شیر و همچنین غذاهای پرچرب خودداری کرده و بیشتر غذاهای حاوی ویتامین و پروتئین را مصرف نمود.
توجه داشته باشید که در صورت ابتلا به بیماری های گوارشی حتما باید این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید تا ایشان پس از عمل ، داروهای مورد نیاز را بری شما تجویز نمایند.
داروهایی که انعقاد خون را دچار اخلال می کنند نظیر ایبوپروفن ، وارفارین ، آسپرین و غیره ؛ تا چند مدت پس از عمل لیفت سینه ، ممنوع بوده و افراد باید از مصرف خودسرانه دارو در این ایام به شدت خودداری نمایند.
سینه ها تا چند وقت پس از عمل ، با تورم روبرو هستند و تدریجا شروع به فروکش کردن می کنند ؛ البته لازم به ذکر است که بسته به فیزیولوژی هر بیمار ؛ زمان کاهش تورم ، متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

سوتین بعد از عمل جراحی لیفت سینه ، یکی از ملزومات مراقبتی این جراحی است که مختص اعمال زیبایی سینه می باشد و با هدف حفظ موقعیت سینه ها در محل جدید تجویز می گردد و باید تا مدتی که پزشک معالج توصیه می نماید نسبت به پوشیدن آن به طور مداوم ، ممارست نمود.
افراد از روز بعد از عمل لیفت سینه ، می توانند استحمام نمایند ؛ البته باید از قرار گرفتن طولانی مدت در حمام پرهیز کنند.
حتی‌ المقدور طی ماه های ابتدایی پس از عمل ، باید از ایجاد فشار بر روی قفسه سینه و همچنین دست ها پیشگیری کنید ؛ بنابراین بلند کردن اجسام با وزن بیش از یک کیلوگرم در این ایام ممنوع خواهد بود.
بعد از انجام عمل لیفت سینه ، به هیچ عنوان نباید سینه ها تحت فشار قرار گیرند ، لذا از خوابیدن بر روی سینه باید اجتناب کنید و فقط به پشت بخوابید و سر خود را به کمک چند بالش بالاتر از حد بدن تان قرار دهید.
بعد از عمل لیفت سینه از استراحت ممتد خودداری نمایید و پس از گذشت ۲۴ ساعت از عمل ، شروع به پیاده روی آهسته در منزل نمایید.
شما می توانید از ۲ الی ۳ هفته پس از عمل ؛ انجام ورزش های سبک را پیش گرفته و با توجه به وضعیت عمومی تان و در صورت صلاحدید پزشک می توانید ۳ ماه بعد از عمل ، فعالیت های ورزشی سنگین ؛ همچون شنا و بدنسازی را آغاز نمایید.

لازم به ذکر است که در صورت خونریزی غیر طبیعی و مشاهده علائم غیر عادی ، باید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.