05 آوریل 2020
آوریل 5, 2020

متخصص چشم

آوریل 5, 2020 ۰ Comment

متخصص چشم

به طور کلی متخصص چشم تخصص خود را در زمینه آناتومی ، فیزیولوژی و بیماری های چشم ، پلک و مجرای اشکی گرفته است. پزشک متخصص چشم به درمان و تشخیص بیماری های مربوط به چشم می پردازد و انواع جراحی های مربوط به آن را انجام می دهد.

در واقع در طول عمر هر شخصی ، ممکن است بر اثر عوامل مختلف چشم با بیماری هایی همچون عفونت میکروبی چشم ، آب مروارید ، آب سیاه ، دکولمان شبکیه ، گل مژه و غیره مواجه شود که با مراجعه با چشم پزشک درمان خواهند شد.

متخصص چشم ابتدا طی ۷ سال دوره پزشکی عمومی خود را گذرانده و پس از شرکت در امتحان دستیاری به دوره رزیدنتی که ۴ ساله است ورود پیدا می کنند. پس از اخد تخصص خود در زمینه چشم ، می توانند وارد دوره فلوشیپ شوند. این دوره حدود یک سال و نیم به طول می انجامد.

وظایف متخصص چشم
متخصص چشم قادر به تشخیص ، درمان و جراحی بیماری ها و ضایعات مربوط به چشم بوده و در کشور ما دارای چند فلوشیپ می باشد. این فلوشیپ ها عبارتند از :

لیزر و شبکیه ( ویتره و رتین )
فلوشیپ استرابیسم ( انحراف چشم ) قرنیه و سگمان قدامی
گلوکوم ( آب سیاه )
جراحی پلاستیک چشم
بیماری‌های سطح چشم
پاتولوژی ( آسیب شناسی )
و غیره.
انتخاب چشم پزشک
بینایی یکی از مهم ترین حواس بدن بوده و بنابراین چشم ها از مهم ترین اعضای بدن محسوب می شوند. از این رو زمانی که با کوچک ترین خللی در چشم های خود مواجه شدید باید آن را جدی بگیرید و فورا به چشم پزشک مراجعه فرمایید.

اما هنگام مراجعه به چشم پزشک توجه داشته باشید که چشم پزشکی را انتخاب نمایید که دوره های لازم را در این زمینه گذرانده و از تجربه کافی برخوردار باشد. بنابراین برای انتخاب چشم پزشک خود دقت بالایی داشته باشید و به خوبی در این باره تحقیق کنید.

دکتر آراز محمدزاده ، متخصص چشم و فوق تخصص لیزر و شبکیه می باشند و از جمله ویژگی های بارز دکتر آراز محمدزاده ، همراهی بیمار تا پایان روند درمان می باشد.

بیماران تحت درمان ایشان در تمام مراحل درمان ، به راحتی می توانند با دسترسی به پزشک سوالات خود را مطرح نموده و با اطمینان و قوت قلب تا پایان روند درمان پیش روند.