17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک

مرکز آموزش باران مهر درنیکا که از بهترین مراکز آموزشی استان تهران در حوزه آموزش های مهارتی پزشکی به شمار می رود و در اجرای دوره های تحت نظارت مرکز ملی مهارتی وزارت بهداشت در جهت تحقق نیازهای جامعه از پیشتازان محسوب می شود ؛ با توجه به اهمیت نقش دستیار در مراکز دندانپزشکی ، اقدام به برگزاری دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک نموده است. ( دوره دستیار دندانپزشک )

دستیار دنداپزشک کیست ؟

دستیار دندانپزشک که به عنوان کمک یار دندانپزشک شناخته می شود ، به فردی اطلاق می شود که بیمار را برای شروع عملیات دندانپزشکی آماده می نماید و در تمام مراحل درمان ، در کنار پزشک و بر بالین بیمار حضور دارد و ادوات و ابزار مورد نیاز پزشک را حاضر می کند.

توجه داشته باشید که دوره دستیار دندانپزشک ؛ از این جهت که دارای ثبات شغلی بوده ، امکان ورود سریع به بازار کار را فراهم می کند و ماهیت پزشکی و کمک کننده ای دارد ؛ جزو مشاغل محبوب به حساب می آید.

هدف از دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک

دستیاران دندانپزشک ، عموما با ویژگی هایی ؛ چون نظم ،منطقی بودن ، کارآمد و روابط اجتماعی بالا شناخته می شوند.

جامعه هدف این دوره ، آموزش افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا در سایر رشته ها می باشد.

به طور کلی هدف از اجرای این دوره آموزشی ؛ این است که طی آن ، مهارت آموزان چه در مورد کارهای روتین و عمومی مطب دندانپزشکی و چه در مورد وظایف حرفه ای و تخصصی ؛ به سطح بالایی از مهارت دست پیدا کنند.

بنابراین حضور دستیار آموزش دیده در مراکز دندانپزشکی ، امری اجتناب ناپذیر می باشد.

برگزری دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در مرکز آموزش باران مهر درنیکا

برای گذراندن دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک به کجا مراجعه کنم ؟

در حال حاضر ، مراکز متعددی در سطح کشور اقدام به برگزاری این دوره می نمایند که تعداد کثیری از آن ها فاقد صلاحیت لازم بوده و در نتیجه ، نمی تواند در این راستا موثر واقع گردند.

از این رو اکیدا توصیه می شود افرادی که تمایل به شرکت در این دوره ها را دارند ، حتما به مراکز آموزشی مهارتی معتبر مراجعه فرمایند.

مرکز آموزش باران مهر درنیکا با بهره گیری از حاذق ترین و مجرب ترین اساتید و دندانپزشکان ، دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک را برگزار می نماید و در پایان دوره ، به مهارت آموزان عزیز گواهینامه معتبر مورد تایید مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای وزارت بهداشت را ارائه می کند.

این دوره شامل دو بخش تئوری و عملی است و طی آن کلیه مباحث آموزشی ؛ شامل آشنایی کامل با مواد و تجهیزات دندانپزشکی و کاربرد آن ها ، روش های درمانی ، اصول نگهداری و استریلیزاسیون وسایل ، نحوه ارتباط با مراجعین و غیره می باشد.