01 ژوئن 2019
ژوئن 1, 2019

در غار تنهایی مردان سرک نکشید

ژوئن 1, 2019 ۰ Comment

در غار تنهایی مردان سرک نکشید

رفتن به غار تنهایی در مردان یکی از مسائلی است که ناخودآگاه اختلافات و سوءتفاهم‌هایی را در زندگی زناشویی ایجاد می‌کند. زندگی در غارها به صدهزار سال پیش بر می گردد، آن زمانی که بشر فکر پیشرفت و زندگی مدرن امروزی را هم نمی کرد؛ امروزه تصور زندگی کردن در غار هم وحشتناک است.

اما شاید باورتان نشود تقریبا همه ی مردان هر از گاهی بدون همسرانشان وارد این غارها می شوند.

همه انسان ها هر از گاهی نیازمند تنها بودن هستند و دوست دارند چند ساعت و یا چند روزی را در یک جای دنج با خودشان خلوت کنند.

تنهایی زن و مرد نمی‌شناسد؛ اما نحوه ی خلوت کردن با خود در زنان و مردان متفاوت است. تا پیش از ازدواج وقتی مردان وارد این دوره می شوند شاید از سوی خانواده مورد بازخواست و سوال و جواب واقع نشوند چرا که ممکن است به بهانه های مختلف از خانه خارج و وارد این غار تنهایی خود شودن اما پس از تأهل وارد شدن در غار تنهایی مساوی با هجوم افکار نامناسب از سوی همسرشان است.

مگر نه این است که انسان‌ها ازدواج می‌کنند که تنها نباشند، پس چرا مردان به غار تنهایی می‌روند؟ آیا زنان هم مانند مردان به غار تنهایی می‌روند؟ وظیفه ی زنان در زمان تنهایی مردان چیست؟

رفتن به غار تنهایی در مردان یکی از مسائلی است که ناخودآگاه اختلافات و سوءتفاهم‌هایی را در زندگی زناشویی ایجاد می‌کند؛ به همین منظور دکتر پریسا نصری روانشناس و مدرس دوره‌های آموزشی ارتباطات بین زن و مرد در گفتگو با تبیان به تفاوت های اساسی زن و مرد در احساس نیاز به تنهایی اشاره می‌کند و به این سؤالات پاسخ می‌دهد:

چرا مردان به غار تنهایی می‌روند؟

گاهی همسر شما دوست ندارد خیلی حرف بزند و توضیح دهد، در این حالت به اصطلاح عامیانه وارد غار تنهایی می‌شود که سَردر این غار نوشته است “ورود ممنوع”؛ یعنی تا زمانی که من حالم خوب نشده است و خودم نخواستم حرف بزنم کاری به کار من نداشته باشید.

در بین سرخ‌پوستان آمریکایی رسم بر این بوده که اگر مرد از دست کسی ناراحت می‌شد، در یک غاری از دیگران دوری می‌کرد و کسی هم به دنبال او نمی‌رفت. آن‌ها به این باور رسیده بودند که مردها هنگام ناراحتی نیاز به‌تنهایی دارند و زن‌ها هم‌عقیده داشتند که در این غارها اژدهایی است که اگر آن‌ها داخل این غار بروند آن‌ها را می‌سوزاند؛ به هر ترتیب غار تنهایی یک سمبل و نشانه از تفکر سرخ‌پوستان آمریکایی است.

غار تنهایی برای مردان یک جای وحشت‌انگیز نیست بلکه واکنشی است که مردان در برابر تنش‌ها و درگیری‌های ذهنی‌شان انجام می‌دهند اما متأسفانه خانم‌ها به این مسئله واقف نیستند و در چنین مواقعی حساسیت به خرج می‌دهند و فکرهای پلیدی به ذهنشان خطور می‌کند که نکند قضیهٔ عشق و عاشقی در میان است، نکند مسئله‌ای در خانواده‌اش اتفاق افتاده است و از من پنهان می‌کند و …درحالی‌که بعضی وقت‌ها اختلافات هورمونی در آدم‌ها موجب می‌شود که چند روزی را دست از دنیا بکشند و بخواهند تنها باشند که البته این مسئله در مردان بیشتر دیده می‌شود.