07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

جراحی بینی فانتزی

آوریل 7, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی فانتزی

با توجه به اینکه واژه های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین بیماران رایج گردیده و در متون علمی واژه همسنگی برای ان تعریف نشده ،تصمیم به ارائه توضیحاتی در مورد آن گرفتیم.معمولا جراحی بینی فانتزی یکی از پرطرفدارترین مدل های جراحی بینی در بین بانوان می باشد. ( متخصص گوش و حلق و بینی )


جراح بینی به هنگام انجام جراحی زیبایی بینی به فاصله میان لب و بینی دقت می کند در بینی های طبیعی میزان فاصله بین لب و بینی باید ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد و اگر جراح بخواهد جراحی بینی فانتزی انجام دهد باید این اندازه را به ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه برساند، که این میزان البته برای بینی خانمها مناسب تر می باشد.

بینی پس از انجام جراحی بینی به صورت فانتزی کوچک شده ، پشت بینی قوس دار و نوک آن سربالا می شود.
افرادی که می خواهند جراحی بینی فانتزی انجام دهند باید به نکات بسیاری توجه کنند. برای نمونه افرادی که صورت بزرگی دارند کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نمی باشند.
معمولا افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد از انجام عمل بینی فانتزی نتیجه بهتری می گیرند تا ببمارانی که بینی گوشتی دارند.
بهترین جراح بینی فانتزی

انتخاب جراح بینی نقش بسیاری در میزان موفقیت به دست آمده پس از جراحی بینی دارد. جراح بینی ابتدا تناسب میان صورت و بینی را درنظر می گیرد و نظر خود را به بیمار می گوید و در صورت موافقت بیمار طبق تناسب به دست آمده اقدام به کوچک کردن بینی می کند.
اگر بینی شما گوشتی است و نگران این هستید که پس از انجام جراحی بینی فانتزی به نتیجه ای مطلوب نرسید باید بگوییم در صورت مجرب بودن جراح بینی نتیجه مطلوب کسب می کنید.
تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

همانطور که گفته شد ویژگی بینی های فانتزی کوچک بودن ، قوس دار و سربالا بودن نوک آن می باشد اما بینی های نیمه فانتزی در بین بینی های طبیعی و فانتزی قرار دارند آن ها به اندازه بینی های فانتزی سربالا و کوچک نمی باشند و نسبت به آن ها طبیعی تر به نظر می رسند.
هزینه جراحی بینی فانتزی

ممکن است شما برای انجام جراحی بینی قیمت های متفاوتی شنیده باشید اما هزینه جراحی بینی به موارد زیادی بستگی دارد مانند : تجربه جراح بینی ، دستمزد جراح بینی ، شرایط بیمار ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه اتاق عمل ، دستمزد پرسنل اتاق عمل و غیره.
حتما با جراحانی مواجه شدید که قیمت بسیار کمی برای انجام جراحی بینی دریافت می کنند، در توصیف و توضیح آن اجازه دهید به همین بسنده کنیم که”هیچ ارزانی بی علت نیست”.

جراحی بینی فانتزی
اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.
در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند باید جراح بینی خود را مطلع کند.
به مدت ۲ هفته قبل از انجام جراحی بینی باید از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید، همچنین سیر و چای سبز .
تا ۲ هفته قبل از شروع جراحی بینی از داروهایی که باعث انعقاد خون می شود استفاده نکنید.
روز قبل از جراحی بیماران باید استحمام کنند.
در روز جراحی آزمایش های خود را به همراه داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

تا مدتی پس از جراحی بینی بیماران باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب نمایند.
بیماران تا مدتی از انجام ورزش هایی که باعث فشار آمدن به صورت می شود خودداری کنند.
تا چند مدت پس از جراحی بینی از مصرف سدیم پرهیز کنید