17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

جراحی بینی فانتزی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : جراحی بینی از جمله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در سراسر جهان می باشد که فرم فانتزی آن در میان خانم ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ( جراح بینی مشهد )

ایرادات و مشکلات ظاهری بینی به دلیل قرار گرفتن این عضو حیاتی در وسط صورت و همچنین برجسته بودنش سریعاً به چشم آمده، زیبایی کل چهره و اجزای آن همچون لب ها و چشم ها را تحت تاثیر قرار داده و در بسیاری از موارد موجب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود که بسیاری از این مشکلات با جراحی بینی قابل رفع هستند. از همین رو پر اهمیت ترین و اساسی ترین نکته ای که هنگام جراحی بینی و به خصوص جراحی بینی فانتزی باید مورد توجه قرار بگیرد، حفظ نمودن تناسب میان بینی و سایر اجزای موجود در صورت است.

بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد؟
در ذیل به تعدادی از مهم ترین ویژگی های بینی های فانتزی که موجب تمایز این فرم از فرم طبیعی می شود اشاره کرده ایم:

سر بالا بودن نوک بینی ؛ زاویه میان لب بالا و نوک بینی در این نوع بینی بیشتر از ۱۰۵ درجه می باشد.
کوچک بودن سایز بینی
وجود قوس بر روی ناحیه پل بینی
شرایط لازم برای جراحـی بینی فانتزی چست؟
علاوه بر وجود شرایط عمومی عمل بینی ، جراحـی بینی به فرم فانتزی مستلزم وجود شرایطی خاص است که عبارتنداز:

مستحکم بودن ساختار غضروفی-استخوانی بینی :
برای جراحی بینی فانتزی لازم است تا ساختار بینی متشکل از استخوان ها و غضروف های محکم باشد در غیر این صورت نمی توان آن را تراش داد و تغییراتی همچون ایجاد قوس و سربالا نمودن را بر روی آن اعمال نمود.

نازک بودن پوست بینی :
اگر پوست بینی ضخامت زیادی داشته باشد تغییرات ایجاد شده بر روی ساختار غضروفی-استخوانی بینی به خوبی قابل مشاهده نخواهند بود؛ دقیقاً به همین دلیل هم هست که نمی توان بینی گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کرد.

خانم بودن :
بینی فانتزی کوچک و در اصطلاح عروسکی است از همین رو به هیچ عنوان با صورت استخوانی و بزرگ آقایان هماهگنگی و تناسب نداشته ولی خانم ها از نظر جنسیت ( در صورتی که صورت شان خیلی درشت نباشد) منعی برای انجام عمل زیبایی بینی به این فرم نخواهند داشت.

کم بودن فاصله میان لب و بینی :
از جمله مواردی که موجب کاهش جذابیت و زیبایی افراد می شود وجود فاصله زیاد میان لب و بینی است. از همین رو توصیه دکتر محمدعلی زرین قلم ، جراح بینی مشهد به خانم هایی با فاصله لب و بینی زیاد این است که حتی الامکان از جراحی زیبایی بینی فانتزی که نوک سربالای آن موجب تشدید این فاصله می شود خودداری نمایند.