11 مارس 2020
مارس 11, 2020

جراحی بینی طبیعی

مارس 11, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی متقاضی زیادی پیدا کرده است و در این بین رایج ترین جراحی های بینی ، جراحی بینی طبیعی می باشد. در بینی طبیعی به راحتی و در نگاه اول نمی توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است. ( جراحی بینی گوشتی )

در واقع در جراحی بینی طبیعی ، بینی به گونه ای جراحی می شود که استاندارهای زیبایی را داشته باشد ولی مشخص نباشد که بینی جراحی شده است.

جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی مناسب تر است ، در بینی های گوشتی حجم پوست بینی به نسبت استخوان بینی بیشتر است.

به همین دلیل برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی طبیعی توصیه می شود زیرا بعد از تغییراتی که باید بر روی استخوان و غضروف بینی اعمال شود پوست بر روی اسکلت بینی گذاشته می شود و ضخامت پوست مانع از نشان دادن ظرافت های اسکلت بینی می شود.

بهترین جراح بینی طبیعی کیست ؟
برای انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
پس از انتخاب یک جراح بینی خوب برای مشاوره به مطب او رفته و انتظارات خود را از جراحی بینی به او بگویید تا شما را راهنمایی کند.
نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کرده و میزان رضایت بیمارانی که در مطب حضور دارند را بسنجید.
درباره سوابق کاری جراح بینی مورد نظر تحقیق کنید.
عمل بینی طبیعی مردانه
آقایان به علت اینکه چهره استخوانی تری دارند و می خواهند جذبه صورت شان حفظ شود به بینی های طبیعی بیشتر علاقه نشان می دهند و تمایل دارند فقط مشکلات بینی رفع شود.

در جراحی بینی بسیار مهم است که فرم بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگ و متناسب باشد.

انتخاب یک جراح بینی خوب که با معیارهای زیبایی آشنا باشد می تواند به بیمار کمک کند که با توجه به ساختار صورت ، بینی بهترین فرم را بعد از جراحی بینی داشته باشد.

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر علی باقری حق ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، به صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر و گالری ویدئو در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

پارامترهای اصلی برای جراحی بینی طبیعی
جراح بینی جهت انجام جراحی بینی طبیعی ، مشخصات بیمار از قبیل گردی صورت ، طول و عرض صورت ، برجستگی چانه ، مدل چشم ها و اندازه گونه ها را در نظر می گیرد.

به طور کلی جراحی بینی طبیعی می بایست به گونه ای انجام گیرد که تناسب بینی با سایر اعضای صورت بهم نخورد و بینی حالتی بدون نقص اما طبیعی داشته باشد به نحوی که در نگاه اول هرگز مشخص نباشد بینی تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

عوامل اثرگذار در جراحی بینی طبیعی
جنس و ضخامت پوست بینی
نوع بینی ( استخوانی ، گوشتی )
لازم به ذکر است جراحی بینی در افرادی که دارای بینی استخوانی هستند در قیاس با افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند با سهولت بیشتری انجام پذیر است.

قوس بینی طبیعی چقدر می باشد ؟
پشت بینی درجراحی بینی طبیعی ، صاف می باشد یا اینکه دارای قوسی بسیار جزئی است.

طی این جراحی ، جراح بینی جهت پیشگیری از کجی بینی و افتادگی نوک بینی پس از عمل ، اقدام به تقویت پشت بینی می نماید.

مزایای جراحی بینی طبیعی
از آنجا که در جراحی بینی طبیعی ، تنها ایرادات بینی مرتفع شده و در بافت بینی تغییرات کمی اتفاق می افتد احتمال این که فرد پس از جراحی بینی دچار اختلالات تنفسی شود به حداقل می رسد.

همچنین با مشاهده نتایج جراحی بینی در افرادی که جراحی بینی طبیعی انجام داده اند ، شاهد آن هستیم که این افراد دارای چهره ای طبیعی تر بوده و همچنین بینی آن ها با دیگر اجزای چهره شان هماهنگی و هارمونی بیشتری دارد.

آیا ممکن است نتیجه جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی باشد ؟
جراحی بینی گوشتی دارای محدودیت هایی است و مستلزم انجام جراحی توسط جراح بینی متبحر و مجرب می باشد ، لذا در صورت انتخاب یک جراح بینی که از تجربه لازم در این زمینه برخوردار باشد می توان به نتیجه ای طبیعی از جراحی بینی گوشتی دست یافت.

روش های جراحی بینی
برای انجام جراحی بینی دو روش موسوم به روش های باز و بسته ، وجود دارد.

به طور کلی ، هر یک از این روش ها بر اساس سلیقه جراح بینی و وضعیت بیمار انتخاب می شوند.

تفاوت اصلی این دو روش در برشی است که به صورت افقی در بخش میانی حفره های بینی یا کلوملا ایجاد می شود.

جراحی بینی باز :
در جراحی بینی به روش باز افزون بر برش هایی که داخل بینی بیمار ایجاد می شود ، یک برش در بخش کلوملا نیز زده می شود.

برش کلوملا امکان بلند کردن پوست بینی را از روی ساختار زیرین آن فراهم می آورد.

در جراحی بینی باز ، کلیه ‌ساختمان بینی که متشکل از بخش غضروفی ، استخوانی و بافت نرم است ، به وضوح قابل رویت می باشد.

بنابراین می توان اذعان داشت که در جراحی بینی به روش باز ، تمامی ساختار داخلی بینی زیر دید مستقیم جراح قرار دارد و جراحی بینی به این روش از دقت بالایی برخوردار است.

از این رو امکان انجام جراحی های پیچیده بینی ؛ نظیر جراحی ترمیمی بینی ، جراحی بینی هایی که به دلیل صدمه دچار دفرمیتی ( بد فرمی ) شده اند ، جراحی بینی های کج به روش باز امکان پذیر است.

در مورد محل جوش خوردگی بخیه در ناحیه کلوملا نیز نگران نباشید ، چرا که با رعایت مراقبت های بعد از عمل و استفاده مرتب از پمادهای تجویز شده ، جای آن باقی نخواهد ماند.

جراحی بینی بسته :
در روش بسته ، جراح بینی همه برش های لازم برای انجام جراحی بینی را تنها داخل حفره های بینی ایجاد می کند. ، بنابراین زخم های ناشی از جراحی ، مشهود نخواهند بود.

قاعدتا در روش بسته وسعت دید جراح ، نسبت به روش باز محدودتر است.

بنابراین جراحی بینی بسته ، را نمی توان برای انجام جراحی هایی که نیاز به تغییرات وسیع و پیچیده دارند ، استفاده نمود.

لازم به ذکر است که ایجاد یا عدم ایجاد برش در پره های بینی به این مسئله که بینی به روش باز جراحی شده یا به روش بسته ، هیچ ارتباطی ندارد ؛ بلکه به سایز سوراخ ها و پره های بینی بستگی دارد.

مزایای جراحی بینی به روش باز :
کاهش احتمال غیر قرینگی ، به دلیل انجام عمل زیر دید مستقیم جراح
افزایش قدرت مانور جراح بینی نسبت به روش بسته
مزایای جراحی بینی به روش بسته :
کوتاه تر شدن مدت زمان عمل
عدم ایجاد برش بر روی پوست کلوملا
کاهش تورم بینی نسبت به روش باز
مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی
عموما توصیه می شود جهت پیشگیری از حالت تهوع و استفراغ تا چند ساعت بعد از عمل ، چیزی نخورید.
پس از آن می توانید در ابتدا کمی آب بنوشید و برنامه غذایی تان را با مایعات و غذاهای نرم آغاز کنید و پس از ۴ روز می توانید غذاهای معمول روزانه را میل نمایید.
بعد از جراحی ، با ورم و کبودی مواجه خواهید بود ، نگران نباشید این اتفاق یک عارضه طبیعی می باشد و پس از چند روز به طور کامل برطرف می گردد ، اما چنانچه می خواهید روند کاهش آن را سرعت بخشید می توانید تا ۴۸ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید.
تا چند وقت بعد از عمل باید هنگام خوابیدن و دراز کشیدن حتما در حالت طاقباز باشید و سرتان را به کمک چند بالش کمی بالاتر از نیم تنه پایین قرار دهید ؛ چرا که خوابیدن در حالتی غیر از فرم توصیه شده سبب افزایش تورم بینی می شود.
انجام کارهای روتین از ۷ روز پس از عمل ، بلامانع است.
پس از جراحی بینی ، چنانچه بنا به هر دلیلی احساس درد داشتید می توانید در صورت اجازه پزشک معالج تان از داروهای مسکن ساده استفاده کنید.
توجه داشته باشید که خوردن داروهایی که منجر به رقیق شدن خون و افزایش خونریزی می شوند ؛ اعم از آسپرین ، ایبوپروفن و ایندومتاسین از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل ، ممنوع می باشد.سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی
گچ روی بینی تا یک هفته بر روی بینی شما قرار خواهد داشت و هدف از آن حفاظت از بینی در مقابل ضربه و کمک به اتصال پوست بینی به بخش زیرین آن است ، لذا باید طی این مدت خشک نگاه داشته شده و از خیس کردن آن بپرهیزید.
از این رو حمام کردن تا یک هفته بعد از جراحی بینی ، ممنوع بوده و تنها می توانید از گردن به پایین خود را بشویید و چنانچه نیاز ضروری به شستن موهای خود داشتید نیز می توانید از روش شستشوی مو در آرایشگاه ها استفاده کنید.
علاوه بر گچ بینی ، یک گاز استریل به منظور جذب خونابه هایی که از بینی خارج می شوند زیر بینی بیمار قرار داده می شود ، در صورتی که تصمیم به تعویض این گاز داشتید فقط می توانید یک گاز تمیز را جایگزین آن کنید تا از بروز ابودگی و عفونت ، پیشگیری گردد.
بعد از جراحی بینی ، سعی کنید تا زمانی که گچ روی بینی تان قرار دارد ، از لباس های دکمه دار یا زیپ دار استفاده کنید تا بینی در زمان تعویض لباس ، تحت فشار قرار نگیرد.
تا ۲ ماه پس از عمل ، نباید از هیچ نوع عینکی استفاده کنید.
شنا کردن و انجام کلیه فعالیت های پر تحرک تا یک ماه پس از عمل بینی ممنوع می باشد.
به منظور برداشتن گچ بینی باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید ، البته پیش از آن بهتر است دوش بگیرید تا گچ بینی خیس شده و هنگام جدا کردن گچ از بینی ، پوست بینی تان کشیده نشود.
پس از برداشتن گچ از روی بینی ، باید تا مدت زمانی که پزشک تان معین می کند از چسب بینی استفاده کنید.
هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر می باشد؟
هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان و متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات و غیره تعیین می شود.