17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

جراحی بینی استخوانی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی های استخوانی ، که از اصلی ترین ویژگی های آن ها باید به پوست نازک ، غضروف محکم و قوز اشاره کرد ؛ در اصطلاح عامیانه تحت عنوان ، بینی های قوزدار نیز شناخته می شوند.( جراح بینی اصفهان )

عمده ترین تغییرات مورد نیاز در عمل بینی استخوانی ، بر روی استخوان و غضروف آن انجام می گیرد ؛ به همین علت ، امکان مانور بر روی این نوع از بینی ها ، به راحتی امکان پذیر بوده و بهترین نتایج نیز از آن دریافت می گردد.

زیرا هر چه پوست بینی ، نازک و غضروف آن محکم تر باشد ، امکان اعمال تغییرات بسیار بر روی آن ها ، امکان پذیر خواهد بود ؛ لازم به ذکر است ، پوست بسیار نازک نیز جراحی بینی ، را با مشکل مواجه خواهد کرد.

رفع قوز بینی در طی عمل بینی استخوانی ، علاوه بر کمک به بهبود فرم ظاهری بینی ، منجر به افزایش جذابیت چهره نیز می گردد.

چگونگی انجام عمل بینی استخوانی
جراح بینی ، با هدف رفع ایرادات موجود در بینی در طی این جراحی ، اقدام به ایجاد برش های مورد نیاز بر روی پوست ، به منظور دستیابی به تیغه و ساختار بینی می کند.

لازم به ذکر است ، به منظور ایجاد برش های مورد نیاز در عمل بینی استخوانی ، می توان از دو تکنیک جراحی بینی به روش باز یا بسته استفاده کرد.

انتخاب کدام یک از روش های فوق ، توسط جراح بینی با توجه به پارامترهای بسیار تعیین می گردد.

بنابراین ، به نظر جراح بینی خود اعتماد کرده و اصرار به انجام روشی خاص نکنید.

عوارض عمل بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی نیز همانند سایر جراحی های زیبایی ، با خطراتی همراه خواهد بود ؛ اما لازم به ذکر است ، افراد به راحتی می توانند از بروز این عوارض جلوگیری کنند ؛ اما چگونه ؟

با رعایت دو نکته ، به سادگی می توان مانع از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی ، شد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

انتخاب بهترین جراح بینی
رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن

فرم بینی بعد از جراحی بینی استخوانی
به دلیل ویژگی های بینی های استخوانی که در فوق به آن ها اشاره کردیم، این نوع بینی ها را برخلاف بینی های گوشتی می توان هم به فرم فانتزی و هم به فرم طبیعی شکل داد و جراحی کرد.

فرم طبیعی : مهم ترین هدف از جراحی بینی طبیعی ، رفع نواقص و مشکلات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن و عدم ایجاد تغییرات افراطی در این عضو است. در این فرم، بینی خیلی کوچک نشده و تغییراتی همچون قوس زیاد در آن ایجاد نمی گردد.
فرم فانتزی : سایز بینی با جراحی بینی فانتزی تا حد زیادی کوچک شده، بر روی ناحیه پل آن قوس ایجاد شده و نوک بینی سربالا می شود. زاویه ای که بعد از جراحی بین بینی و لب بالا به وجود می آید بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد.
بهترین فرم بینی
بهترین فرم بینی برای من کدام است؟ این شایع ترین سوالی است که افراد حین مراجعه به مطب دکتر علیرضا مومنی ، جراح بینی اصفهان با ایشان مطرح می نمایند. در پاسخ باید بگوییم که فاکتورهای زیادی در تعیین مناسب ترین فرم بینی برای بیمار تاثیرگذار بوده و بهترین نتایج از جراحی زمانی حاصل می شود که بیمار و پزشک مشارکت خوبی باهم داشته، همفکری و همکاری لازم را باهم داشته باشند.

در ذیل به فاکتورهایی که باید در حین انتخاب فرم بینی مورد توجه قرار بگیرند اشاره کرده ایم:

سلیقه بیمار ؛ باید دید که بیمار خواهان طبیعی بودن چهره بوده یا مایل است تا دیگران متوجه جراحی بینی او شوند.
ویژگی های صورت و نسبت میان اجزا؛ فرم مناسب صورت های بزرگ و افرادی با فاصله لب و بینی زیاد، بینی طبیعی است. بینی زمانی موجب زیباتر شدن چهره می شود که بیشترین تناسب را با صورت و اجزای آن داشته باشد.
جنسیت ؛ فرم بینی فانتزی به دلیل ظرافت زیاد مناسب آقایان نیست و غیره.
هزینه جراحی بینی استخوانی
هزینه جراحی بینی استخوانی در هر فرد ، پس از بررسی پارامترهای بسیار و انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی ، تعیین می گردد ؛ از این رو ، به افراد زیباجو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، توصیه به مراجعه نزد جراح بینی می گردد.