26 آوریل 2021
آوریل 26, 2021

تزریق فیلر

آوریل 26, 2021 ۰ Comment

جوانسازی و زیبایی با تزریق فیلر

تزریق فیلر : به طور طبیعی همه افراد با افزایش سن ، با علائم و نشانه های کهولت سن و پیری در چهره خود مواجه می شوند که عموما این مسئله برای بسیاری از افراد خوشایند نبوده و آن ها را بر این می دارد تا راهی موثر جهت رهایی از علائم پیری و بازگرداندن جوانی به چهره خود بیابند. ( فوق تخصص پلاستیک )

در راستای رفع چین و چروک و نشانه های افزایش سن از چهره ، راهکارهای متعددی از جمله روش های تهاجمی و غیرتهاجمی وجود دارد ؛ اما اکثریت افراد خواهان آن هستند که بدون نیاز به جراحی ، مبادرت به درمان و بهبود خطوط چین و چروک های پوستی خود نموده و به نواحی ای از چهره خود که با کمبود یا فقدان چربی مواجه هستند ، حجم بخشیده و بدین ترتیب زیبایی خود را دو چندان کنند.

تزریق فیلر

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و فناوری های این حوزه ، امکان رفع چین و چروک ها ؛ اعم از خطوط پیشانی ، چین های عمیق طرفین بینی ، خطوط لبخند و خنده و دستیابی به صورتی جوان تر و شاداب تر ؛ بدون نیاز به جراحی و با استفاده از تزریقات زیبایی ، از جمله تزریق فیلر میسر شده است.
فیلر چیست ؟

فیلرها در حقیقت پرکننده های پوستی هستند که به صورت تزریق می شوند و خطوط و چروک ها را پر می کنند و افزون بر این به کمک آن ها می توان مناطقی مانند لب ها و گونه را حجیم تر کرده و فرم ظاهری آن ها را بهبود بخشید.

لازم به ذکر است که نتایج حاصل از تزریق فیلر دائمی نبوده و طول عمر آن ها ؛ به ماده تزریق شونده ، محل تزریق ، مهارت جراح پلاستیک و وضعیت بدنی فرد بستگی دارد ؛ اما به طور کلی مدت ماندگاری نتایج تزریق فیلر بین ۶ تا ۱۸ ماه می باشد.

فیلرها حاوی ماده ای طبیعی به نام اسید هیالورونیک هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارد ؛ از این رو با بافت بدن سازگار بوده و هیچ گونه ضرری را متوجه سلامت بدن نمی سازند.

البته باید توجه داشت که عدم بروز عوارض ناشی از تزریق ، در گرو تبحر و توانمندی جراح و همچنین رعایت صحیح مراقبت های پس از تزریق می باشد.

تزریق فیلر

از دیگر نکاتی که در خصوص تزریق فیلر باید بدان اشاره داشت ، این است که تزریق فیلر صورت به طور کلی یک روش سرپایی است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

همانطور که اشاره شد ، تزریق فیلر صرفا برای رفع چین و چروک ها نبوده و می توان از آن به منظور برجسته سازی برخی نواحی صورت ؛ نظیر گونه ، لب و زاویه دار کردن چانه و فک نیز بهره برد.

با تزریق فیلر ، می توان به بهبود کانتور صورت در ناحیه فک و چانه کمک کرده و ناهماهنگی ها و عدم تقارن موجود در این نواحی را مرتفع نمود.