17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

بلفاروپلاستی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی : با افزایش سن ، پوست انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و عضلات آن سست می شوند. این اتفاق ، منجر به افتادگی پلک های فوقانی و همچنین پف آلود شدن پلک های تحتانی می شود. ( جراحی پلک در تهران )

جراحی بلفاروپلاستی پلک های بالا و پایین یا به عبارتی جراحی زیبایی پلک های بالا و پایین ، نوعی جراحی پلاستیک محسوب می شود که به منظور برداشتن چربی ، عضلات و پوست اضافی از پلک های فوقانی و تحتانی انجام شده و نهایتا به رفع افتادگی پلک های بالا و برطرف شدن پف پلک پایین منتج شده و جوانی را به پلک ها باز می گرداند.

در حقیقت ، بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی پلک محسوب می شود که با ایجاد تغییرات خاص در پوست ، چربی یا عضله پلک ؛ به بهبود عملکرد و ظاهر پلک ها کمک می کند.

توجه داشته باشید که جراحی زیبایی پلک بالا ، افزون بر این که موجب رفع افتادگی پوست پلک فوقانی می شود ؛ می تواند با رفع افتادگی پلک ، در مواردی که افتادگی پلک بالا سبب کاهش میدان دید شده است ؛ میدان بینایی فرد را نیز بهبود بخشد.

بلفاروپلاستی
چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی می باشند ؟

به طور کلی افرادی که با حداقل یکی از موارد ذیل روبرو هستند ، گزینه مناسبی برای انجام عمل بلفاروپلاستی به شمار می روند.

افرادی که دچار افتادگی پلک بالا هستند.
افرادی که افتادگی پلک بالا ، موجب اختلال دید جانبی آن ها شده است.
افرادی که دارای پوست اضافی در پلک های پایین خود می باشند.
افرادی که با پف زیر چشم یا در واقع حالتی کیسه مانند در ناحیه زیر چشم های خود مواجه هستند.
توجه داشته باشید که عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ، را می توان با اعمال جراحی دیگری ؛ اعم از لیفت ابرو و لیفت میانی صورت نیز به صورت همزمان انجام داد.

شرایط لازم برای انجام عمل بلفاروپلاستی

افرادی که تصمیم به انجام عمل بلفاروپلاستی دارند ، باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

کاندیدای مناسب بلفاروپلاستی ؛ باید از سلامت جسمی کافی بهره مند بوده و دچار اختلالات و ناراحتی های خاص پزشکی نباشند.
افرادی که خواستار انجام جراحی زیبایی پلک هستند ؛ باید از چند وقت قبل از این عمل جراحی ، نسبت به قطع مصرف سیگار اقدام نموده باشند ؛ زیرا استعمال دخانیات علاوه بر این که در فرآیند عمل اختلال ایجاد کرده و سلامت فرد را در حین عمل به مخاطره می اندازد می تواند موجب مختل شدن فرآیند ترمیم زخم و طولانی شدن پروسه بهبودی نیز گردد.
به طور کلی افرادی که درصدد انجام جراحی زیبایی پلک هستند ، باید دید مثبت و اهداف واقع بینانه ای نسبت به این جراحی داشته باشند.

بلفاروپلاستی
اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی

متقاضیان جراحی بلفاروپلاستی ؛ پیش از هر چیز و در وهله اول باید با پزشک متخصص ، یک جلسه مشاوره داشته و در این جلسه درباره خواسته ها و اهداف خود از جراحی پلک صحبت کنند.
در جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک ، پزشک خلاصه ای از سوابق پزشکی شما تهیه می کند.
شما در صورت ابتلا به بیماری ها و اختلالاتی ؛ نظیر تیروئید ، فشار خون بالا ، دیابت یا نارسایی چشم ( از جمله جداشدگی شبکیه یا آب سیاه ) ، حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.
در جلسه مشاوره ، پزشک از سابقه دارویی شما ؛ از جمله داروهای گیاهی و به طور کلی هر گونه داروی خاصی که مصرف می کنید و همچنین حساسیت های دارویی تان جویا می شود.
در نهایت جراح متخصص چشم ، اقدام به معاینه و آنالیز شما می نماید و ممکن است عکس هایی از شما برای درج در پرونده پزشکی تان تهیه کند.
همچنین امکان دارد پزشک شما ، انجام برخی آزمایشات خاص و عکسبرداری ها را نیز قبل از انجام عمل درخواست نماید.
مصرف داروهایی ؛ از قبیل آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن سدیم و داروهای دیگر و همچنین مکمل های گیاهی از مدتی قبل از عمل بلفاروپلاستی ممنوع می باشد ؛ زیرا این داروها ریسک بروز خونریزی را افزایش می دهند.
استعمال دخانیات از چند هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی باید متوقف گردد ، زیرا دخانیات سبب طولانی شدن روند بهبودی می گردد.