01 ژوئن 2019
ژوئن 1, 2019

استئوتومی در جراحی بینی

ژوئن 1, 2019 ۰ Comment

استئوتومی در جراحی بینی

در این مقاله در رابطه با استئوتومی در جراحی بینی توضیحاتی ارائه خواهیم داد . در طول عمل جراحی زیبایی بینی ، پس از برداشتن قوز ، بینی پهن دیده خواهد شد لذا به منظور باریک نمودن پهنای بینی بایستی توسط وسیله ای جداره ی کناری استخوان بینی و زائده ی بالا رونده ی استخوان ماگزیلاری در کنار ، شکسته شود. ( جراح بینی )

و به صورت متحرک در آید تا به این ترتیب شکل و حالت نرمال حاصل گردد .

به علاوه به دلیل اینکه غضروف های لترال فوقانی به استخوان بینی اتصال دارند ، آن ها نیز به داخل خواهند آمد که در اصطلاح این عمل استئوتومی لترال خارجی نام می گیرد . در استئوتومی مدیال یا میانی ، در ناحیه ی برداشت قوز ، وسیله ای به نام استئوتوم مدیال قرار می گیرد و به این صورت استخوان بینی از داخل نیز به صورت متحرک در می آید . لازم به ذکر می باشد برای انجام این کار ها قبل از شروع عمل در ناحیه ی مورد نظر لیدوکایین آدرنالین برای بی حسی تزریق می گردد .

می توان گفت استئوتومی در جراحی بینی از الزامات عمل به حساب می آید تا بینی صاف و زیبا گردد . ضمنا مدیال استئوتومی پس از برداشتن قوز انجام می شود و لترال استئوتومی که حالت ضربه زننده دارد و منجر به تولید تورم و التهاب می شود در مرحله ی پایانی جراحی بینی انجام می شود .
نحوه ی انجام استئوتومی در جراحی بینی

به طور کلی می توان گفت به روش صحیح شکستن استخوان بینی استئوتومی گفته می شود که اگر توسط جراحی ماهر و با تجربه انجام شود نتایج مطلوب و بی خطری به دست خواهد آمد لذا افراد از تورم و قرمزی حاصل از جراحی نبایند بترسند . لازم به ذکر می باشد روشی ایمن که اثری بر روی پوست به جای نمی گذارد روش استئوتومی از داخل بینی است .